Hotel Garni Orlová 2021 - vize, historie v datech a další

Dobrý den,

rád bych shrnul a seznámil Vás s našimi úspěchy a investicemi spojenými s provozem Hotelu Garni Orlová. Bývalý Hotel Sport, kterému nikdo nevěřil.

V datech :

1.4.2019   -  vyhlášení výběrového řízení

1.6.2019   -  jsme vybráni ve výběrovém řízení - pouze dva uchazeči

1.7.2019   -  předání hotelu

1.10.2019  - po rekonstrukci hotel otevřen , zprovozněno 13 pokojů

15.2 2020  - zprovozněneno všch 19 pokojů

1.3. 2020   -  otevřena hotelová restaurace

12.3. 2020  - z nařízení vlády restaurace uzavřena - doposud, hotel střídavě dle nařízení vlády v provozu, nebo zavřen. Podařilo se nám zrekonstruovat pokoje, které to potřebovaly. Celý hotel byl vybaven novým nábytkem, kvalitními zdravotními matracemi. Oprava stěn, výmalba, opravy vstupních dveří v zadní části budovy. Vybavení hotelové kuchyně, restaurace, prostoru klubu Vynarna. Zakoupení venkovního posezení.

Celý hotel je dále vybaven  přístupovým a zabezpečovacím systémem Jablotron a kamerovým systémem. V celém hotelu jsme zavedli vysokorychlostní internet od společnosti Dovoz.cz 

Vytvořili jsme náš strategický plán pro podporu města Orlové pro větší zájem o turistiku v našem městě. Myslím, že jsme dokázali vyvrátit představu a dotazy typu: Kdo by tady do Orlové jezdil? A to i v řadách zaměstanců městského úřadu. Povedlo se pár koncertů a silvestr. 

V rámci investic, které nám byly schváleny, jsme restauraci vybavili vestavěným barem, tepelnými čerpadly vzduch - vzduch pro rychlejší vytopení prostoru, vybavení klubu Vynárna barem a tepelným čerpadlem. 

Jako správci majetku jsme upozornili na špatný stav střechy , fasády a hromosvodů.  V rámci oprav se dala dohromady vzduchotehnická jednotka, plastová okna a elektřina v celém objektu. Majiteli byla navržena maximální spolupráce a pomoc při zajištění dotačních programů např. na zateplení, FVE . Také jsme navrhli dokončení a vytvoření izolace na společné stěně mezi zimním stadiónem a hotelem, kde my v podstatě zvedáme teplotu na zimním stadionu a ten nám zase teplo odebírá.

Hotel jsme také dovybavili kuchyňkou pro hosty v 1. patře, dětským koutkem, kávovým a snackovým automatem přístupným jak pro hosty, tak pro návštěvníky areálu. Dále máme elektronické boxy pro předávání klíčů.

V rámci hotelu jsme napojeni na dohledovou službu, využíváme služeb pro BOZP a likvidaci odpadů.  

Plány do budoucna:

Hotel budeme vybavovat zámkovým systémem, pro zajištění optimalizace rezervací a dalším technologickým vybavením pro automatizaci všech hotelových procesů. V plánu máme také výměnu vstupních dveří za automatické posuvné, a doplnění restaurace o samostatný vchod . Uzavření recepce v rámci hygieneckých a bezpečnostních opatření. V srpnu 2020 nám  recepci vykradli, byla provedena kompletní výměna zámků a osazen alarm. 

Pro propagaci města Orlové jsme založili webové stránky www.orlovacity.cz. Rozšiřujeme spolupráci s městskými a krajskými organizacemi. 

Prostory restaurace chceme koncepčně využít pro hotelové hosty a pro návštěvníky sportovního areálu. Celkový koncept celého prostoru necháváme prozatím otevřený.

Současná situace doufám jednou skončí a najede běžný režim. Pro diskutéry o výšce nájmu, bych dodal, že fixní náklady bez jediného hosta se pohybují každý měsíc něco mezi 70.000 až 120.000, takže za vodu ani elektřinu neušetříme :).

Hotel nejde vypnout a zapnout stisknutím  tlačítka ON / OFF, a to je hotel pouze o 19 pokojích. Musíme stále udržovat jeho běžný provoz. Pokud vypnete topení, bude se hotel dostávat na svou teplotu cca 4 týdny - vyzkoušeno, odvoz odpadů nejde zastavit, elektřina také nejde vypnout jen na měsíc, a jak jistě víte, platíte jen paušál za jistič, stále musíme upouštět vodu ve všech částech hotelu kvůli legionele atd. atd. Musíme dokonce platit i českou TV i když je pokoj neobsazen. Narážím tímto na to, že i OSA už poplatky vybírá jen za obydlenou kapacitu. Toto není stěžování, jen čistý fakt.

Zamrzelo mě, že město Orlová, i po mém doporučení spíše o snížení, zvedlo poplatek z ubytování na 35 Kč. Přitom na oficiálních stránkách 12.1. 2021 je uveden stále 21 Kč. Pro srovnání - Krušné hory mají poplatek 15 Kč. Ideální by tedy bylo, aby byl zaveden i pro ubytovny a to i pro delší pobyty nad 60 dní, kdy se poplatek za současného stavu nevybírá. Proto bych navrhoval , aby vybírané poplatky byly použity pro rozvoj cestovního ruchu. 

Na druhou stranu jde vidět , že současné vedení města - nové, má konečně zájem na rozvoji Orlové, dotažení projektů, vyřešení dlouhodobých problémů.

Provozujeme také ubytování Apartmány Orlová. U obou zařízení máme skvělé hodnocení a recenze od hostů, kterým se řadíme mezi nejlépe hodnocené ubytovací zařízení na Karvinsku a Ostravsku.

Nejen pro návštěvníky města, ale i pro Orlováky připravujeme projekt Orlovského Klimka a Štajgrovu stezku . 

 

 O tom, jak se zde hostům líbilo, si můžete přečíst například zde : RECENZE - google

Hodnocení na hotel.cz  je v současné době  9 a 9.7  . Na booking  9.2 a 8.1  , s tím , že u hotelu jsme museli přebrat hodnocení i z minulých let.

PDF-Certifikt-kvality-k-tisku

 

Objekt č.p. 840  -  objekt Staré spořitelny v Orlové-Městě

V prosinci minulého roku jsem poptával a zajímal se o infomace ohledně budovy staré spořitelny v Orlové-Městě. Budova chátrá a řešil jsem její další využití a možnosti. Ověřil jsem si i její stav dle posudků a celodenní osobní prohlídkou začátkem ledna. V záměru jsem zde měl vybudovat apartmánové bytové jednotky, ubytovací jednotky ve stylu malého penziónu, dole zachovány prostory gastro. Naše rekonstrukce měla budovu vrátit do vzhledu z roku 1928. Jedno patro kancelářské prostory k pronajmutí a v suterénu malé technické a IT muzeum. Začátkem února jsem byl na jednání s panem starostou Chlubnou. Zde mi by bylo sděleno, že zájemce o 840 mají v jednání. 

Proto mě překvapilo, že v Orlovských novinách vyšel článek napřed o budově jako celku, a v druhém čísle, že se hledá její využití a její záchrana - napsala paní Kubalová - místostarostka.´. Zajímá mě tedy , jak bude celá  záležitost s budovou pokračovat. Budu jenom rád , když najde svého nového majitele s novým využitím. Takže "zachráncům" držím palce.

 

 

                                                                                                                   Richard Šnapek a spol.